POTLAČ A APLIKÁCIE

O potlači a aplikáciách hokejových dresov.

Ponúkame Vám vysokokvalitnú potlač hokejových dresov s možnosťou doplnenia aplikácií (zvyčajne nášivka). S možnosťou výberu celkovej personifikácie ako aj vlastného dizajnu. Viac informácií o potlači hokejových dresov nižšie v texte.

Farby hokejových dresov

ako na farby?

• farby nemajú nijaké obmedzenia. Je iba na Vás, aká farebná kombinácia vyhovuje Vašim predstavám a aký hokejový dres si objednáte. Cena dresu nezávisí od množstva farieb, ktoré sú na drese použité.

• naša farebná paleta obsahuje približne 30 základných farieb. V prípade, že Vám táto ponuka nestačí a neobsahuje Vašu farbu, možete si zadefinovať svoju vlastnú farbu. Buď nám zašlete kód farby (Pantone Matching System alebo Procces) alebo nám zašlete nejaký nátlačok, kde je požadovanú farbu vidieť a my ju namiešame a použijeme pri potlači hokejového dresu.

• chceme Vás upozorniť, že farby ktoré sa Vám zobrazujú na monitore sa s veľkou pravdepodobnosťou budú odlišovať od farieb skutočných. Pokiaľ sa chceme vyhnúť nedorozumeniu, zašlite nám presnú definíciu Vašej farby alebo aspoň nejakú vzorku.

NÁŠIVKY A VÝŠIVKY

v skratke o číslach na dresoch

• pokiaľ chcete aby Váš hokejový dres nosil po sezóne niekto iný a mal na ňom svoje meno, vieme pre Vás vyrobiť nášivku s menom (treba prišiť na dres) alebo meno na látke, ktoré sa dá pripevniť na dres použitím suchého zipsu. Takýto systém aplikácie menoviek je vhodný najmä pre mládežnícke družstvá, u ktorých dochádza k častejšiemu pohybu hráčov. Pre nacenenie si treba vyžiadať cenovú kalkuláciu

• okrem potlače lôg, mien a designu Vám vieme na požiadanie vyrobiť výšivku loga na dres. Cena výšivky nie je v základnej cene dresu. Každú výšivku naceňujeme zvlášť. Výška ceny je závislá od veľkosti požadovanej výšivky resp.počtu stehov, z ktorých je výšivka zhotovená.

NÁPISY A ČÍSLA

v skratke o číslach na dresoch

• nezvyšujú cenu – je iba na Vás aké nápisy (meno klubu, mená hráčov) a čísla si zvolíte. Počet nie je obmedzený.

• všetky nápisy sú v základnej cene a sú kalkulované v najkvalitnejšom prevedení (sublimácia), to znamená, že sa nejedná o žiadny flex ani flock. Vaše hokejové dresy budú pružné a zostanú im zachované funkčné vlastnosti (odvod potu, priedušnosť) aj tam kde sú tieto nápisy natlačené.

• okrem toho sú sublimované nápisy trvácnejšie – nevyperú sa a ani neodlepia, pretože farba sa nachádza vo vlákne dresu a nie je mechanicky prilepená k povrchu materiálu, tak ako je to v prípade flocku alebo flexu.

• je to iba Vaše rozhodnutie akou farbou písma budú nápisy vyrobené. Nápisy na hokejových dresoch by mali byť v kontraste s farbami podkladu, aby boli lepšie čitateľné.

LOGÁ

o logách na hokejových dresoch

• logá sú veľmi dôležitou súčasťou hokejových dresov a preto sme sa rozhodli, že nebudeme účtovať žiadny príplatok za pridanie loga do grafiky dresu. To znamená, že cena hokejového dresu zostane nezmenená, ak na hokejovom drese budete mať jedno logo ako aj v prípade, že na drese bude napr. 5lôg. Týmto Vám ponúkame využiť efektívny spôsob ako bez zvýšenia ceny dresu získať sponzorov = ponúknuť plochu vášho hokejového dresu rôznym firmám a tým získať sponzorské peniaze, bez toho aby ste čo i jeden cent museli investovať do potlače loga sponzora na dresu. Pridanie loga na hokejový dres bez poplatku je podmienené zaslaním loga v požadovanom formáte a kvalite. (čítaj nižšie – spôsob zaslania lôg) V prípade, že nebude táto podmienka splnená a logá budú zaslané v takej kvalite, ktorá si bude vyžadovať grafické práce súvisiace s úpravou loga do použiteľnej kvality, sme nútení, tieto grafické práce účtovať podľa aktuálneho cenníka. Všetky možné náklady, ktoré môžu vzniknúť spomenutou úpravou loga, budú s Vami vopred konzultované.

• je možné tlačiť logá jednofarbné, viacfarebné ako aj farebné prechody a to všetko bez navýšenia ceny hokejového dresu

• tak ako v prípade potlače nápisov a čísiel, sú aj logá tlačené sublimačnou technológiu. Nejde teda o žiadny spôsob nažehlenia (flock a flex). Toto má za následok ponechanie funkčných vlastností materiálu – príjemný omäk, priedušnosť a odvod potu.

GRAFICKÉ PODKLADY

ako zaslať a pripraviť podklady

Logá je najjednoduchšie zaslať e-mailom v niektorých z týchto formátov:

• vektorový (krivkový) formát loga – preferovaný formát cdr, ai, eps, pdf – pokiaľ sa v súbore nachádza korektne zvektorizované logo, nevznikajú objednávateľovi žiadne iné náklady. (zámerne sme použili slovo korektne). Za nekorektné vektorizovanie je považovaný nekvalitný trace, bitmapa (obrázok) vložený do vektorového formátu.

• bitmapa (obrázok) loga – v prípade, že nevlastníte vektorový formát loga, budeme akceptovať aj bitmapový formát loga (jpg, jpeg, gif,psd,tif) s vysokým rozlíšením. Pokiaľ chcete použiť na hokejový dres logá, ktoré sú stiahnuté z internetu, dbajte na vysokú kvalitu loga, aby ste sa vyhli zbytočným nákladom spojených s úpravou loga do použiteľnej kvality